هنرمندان و استادان با خلاقیت خود آفرینش‌گری می کنند

هنرمندان و استادان با خلاقیت خود آفرینش‌گری می کنند

هنرمندان و استادان با خلاقیت خود آفرینش‌گری می کنند.

سخن بزرگان

اجازه دهید ابتدا این جمله افلاطون را دوباره با هم بخوانیم.

“آنچه سبب می شود که نیستی صورت هستی به خود بگیرد،آفرینش و خلاقیت است. از این رو همه هنرها آفریدن است و استادان و هنرمندان همه خلاق و آفرینش گرند.”

چند روز پیش به پروسه خلاقیت فکر میکردم. به وقتی که هیچکس نمی تونست پرواز کنه و بالاخره هواپیما اختراع شد. با خودم فکر می کردم ابتدا همه میگفتن باید بال داشته باشیم. یه عده بال درست می کردن ولی نمیتونستن با تقلید از پرنده ها حتی یه سانتیمتر هم پرواز کنن. مراحل زیادی طی شد تا هواپیما اختراع شد.

خلاقیت چه تاثیری در اختراع هواپیما داشت؟

اون کسی که هواپیما رو اختراع کرد مسلما فهمیده بود که دلیل پرواز پرنده ها چی هست و تفاوت های اون با انسان بدون بالی که میخواد پرواز کنه. اون فهمیده بود که جریان هوا باعث موندن پرنده تو هوا میشه. فهمیده بود رانش پرنده به جلو با بالش هست ولی ما تفاوت داریم. و همینطور فهمیده بود که ما مثل پرنده ها واسه ابتدای پرواز نمیتونیم بپریم. حتی اگه وسیله ای داشته باشیم که بتونه مثل پرنده ها بپره، احتمالا گردن همه مسافرها موقع پریدن اون وسیله میشکنه! برای فرود هم فهمیده بود که نمیتونه مثل پرنده ها عمل کنه.

پس برای حرکت اولیه موتور ساخت. برای در هوا معلق موندن، بالهای ثابت ساخت. برای حرکت به سمت جلو باز هم از موتور استفاده کرد. برای فرود اومدن فرودگاه های اختصاصی.

هواپیماها خیلی شبیه به پرنده ها هستن. هم بال دارن و هم دم واسه تغییر مسیر. اما خلاقیت کپی برداری نیست. خیلی مسکلات راه حل هایی دارن که نیاز هست شما طور دیگه ای فکر کنید. وقتی می بینید که یه هواپیما چقدر با یه طرح اولیه که واسه آدما بال میساختن متفاوته، واقعا از قدرت خلاقیت حیرت زده می شید.

چطور فکر کنیم؟

در آینده وقتی خواستین موضوعی رو حل کنید، یه مقدار بیشتر و عمیق تر بهش فکر کنید. خیلی چیزا هستن که حتی تو فیلم های علمی تخیلی می بینید که یه دسته رو میکشن یا یه دکمه فشار میدن و اتفاق خاصی می افته. در آینده خواهید دید که خیلی از این موارد اصلا به این شکل نخواهند بود و اینها بازیچه ای بودن واسه فیلم ساختن. هر وقت خواستین به یه چیزی فکر کنید اختراع هواپیما رو به یاد بیارید.

هنرمندان و استادان با خلاقیت خود آفرینش‌گری می کنند

اینستاگرام ما : payamerooz@

سایر پیام روزها را از این لینک ببینید : لینک مشاهده

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

مدیریت

درباره نویسنده: مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *