مطالب جدید، فقط جدید هستند، باید تامل کنیم.

مطالب جدید، فقط جدید هستند. باید تامل کنیم

مقدمه

مطالب جدید، فقط جدید هستند، باید تامل کنیم. ممکن است گاهی ما با هجوم شدید اطلاعاتی مواجه شویم که تابحال نشنیده ایم. ممکن است این موارد طوری بنظر بیاید که حقایقی را که تابحال به آنها باور داشته ایم را بر هم بزند. یا ممکن است باورهای جدید در ما ایجاد کنند.

تامل کنیم

در این لحظه باید کمی بیشتر فکر کنیم. اگر معرفی کتاب “تفکر، سریع و کند” را دیده باشید می دانید که منظورم این است که فکر کند خودمان را به کار بیندازیم. اصلا آیا باید این تفکرات جدید زندگی ما را در هم بریزد؟ آیا وظیفه ما این است که هر چیزی را شنیدیم و دیدم در مورد آن قضاوت کنیم و تصمیم بگیریم؟ در واقع اینطور نیست. خیلی از موارد مربوط به اطراف را باید نادیده گرفت. اگر بخواهیم به همه چیز فکر کنیم و اهمیت بدهیم دیگر وقتی برای کارهای مهم روزمره خود نداریم. هر انسانی یک رمان و داستان زندگی دارد. در زندگی هر کسی ورود کنیم باید یک رمان را زندگی کنیم!

تصمیم بگیریم

حالا که تامل کردیم نوبت به تصمیم گیری است. تصمیم بگیریم ببینیم کدام یک را باید از ذهن خود دور کنیم؟ به کدامیک اهمیت بدهیم؟ اگر اهداف مشخصی در زندگی داشته باشیم موارد کوچک و بزرگ بی ربط به اهداف ما نمی توانند روند زندگی ما را تغییر دهند. چون ما آنها را کنار می گذاریم.

گاهی اوقات برخی موارد بسیار بدیهی بنظر می رسند. همه آن را قبول می کنند و اگر شما موافق نباشیم طرد خواهید شد. این موارد هم از آنهایی هستند که روی لبه تیغ حرکت می کنیم. در اینگونه موارد باید واقعا با تمام دانش و آگاهی خود سعی کنیم آن را بفهمیم و تصمیم نهایی خود را بگیریم.

خاکستری ها

بسیاری از مردم سعی دارند برخی موارد را ۱۰۰% قبول کنند یا ۱۰۰% رد کنند. در صورتی که انسان بودن یعنی اشتباه داشتن. برخی موارد را نمیتوان کاملا تایید یا رد کرد. شاید بهترین چیزی که می توان در مورد آن گفت واقعا این مورد را رعایت میکند علم باشد! علم هم خاکستری است. اما علم در مورد اشتباهات خود فروتن است. ما هم باید نسبت به اشتباهات خود پذیرش داشته باشیم تا بتوانیم مانند علم در رتبه ۱ همه چیز باشیم.

مطالب جدید، فقط جدید هستند، باید تامل کنیم.

دکارت : از هیچ اندیشه تازه بدون فهم طرفداری نکنید، بلکه خود با شک و انکار در آن وارد شده، به حقیقت موضوع برسید.

اینستاگرام ما : payamerooz@

سایر پیام روزها را از این لینک ببینید : لینک مشاهده

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

مدیریت

درباره نویسنده: مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *