معرفی کتاب “مردان مریخی زنان ونوسی” – نویسنده : دکتر جان گری

مقدمه

معرفی کتاب “مردان مریخی زنان ونوسی” – نویسنده : دکتر جان گری
یکی از کتاب‌هایی که در زمینه خودیاری کمک بسیاری به همه می‌کند این کتاب است. وقتی ما شناخت درستی از جنس مخالف خود نداشته باشیم نمی‌توانیم روابط درستی با او برقرار کنیم. پس نیاز داریم که هم روی خود و هم روی طرف مقابل شناخت داشته باشیم تا بتوانیم زندگی آرام و بی دغدغه‌ای را پشت سر بگذاریم.

آیا مردها و زنها همدیگر را می شناسند؟

دکتر جان گری اعتقاد دارد که مردها و زن‌ها بدلیل عدم شناختی که از همدیگر دارند مثل این است که هر کدام از سیاره ای متفاوت به زمین آمده‌اند. “مردان مریخی زنان ونوسی”؛ پس باید به عمق عدم شناخت مردان و زنان از همدیگر پی ببریم و بتوانیم درک متقابل داشته باشیم.

گزیده هایی از کتاب

اجازه بدهید چند جمله از این کتاب را برای شما بنویسم :
۱-ما به اشتباه فکر می‌کنیم که اگر همسرمان دوستمان دارد، باید همان رفتاری را داشته باشد که ما در مورد کسی که دوستش داریم، اعمال می‌کنیم.
۲-مردها به اشتباه در مورد مشکلی، پیشنهاد راه حل آن را می‌دهند و احساسات را بی اعتبار می‌کنند در حالی که زن‌ها راه حل آن را می‌دانند.
۳-هنگامی که زن و مرد قادر باشند به تفاوت‌های یکدیگر احترام بگذارند و آنها را بپذیرند، عشق فرصتی برای شکوفایی پیدا می‌کند.
۴-یکی بزرگترین از تفاوت‌های بین زن و مرد این است که هر کدام از آنها با روشی خاص با فشارهای روحی کنار می‌آیند. مردها شدیدا در خود فرو می‌روند و گوشه‌گیر می‌شوند در صورتی که زنها با هیجانی فزاینده غرق در مسئله می‌شوند و خود را گرفتار می‌کنند…… مرد با حل مسائل حالش بهتر می‌شود و در صورتیکه زن نیازمند صحبت در مورد مشکلش می‌باشد.
۵-زمانی که زنها راجع به مسائلشان صحبت می‌کنند، مردها مقاومت نشان می‌دهند. چرا که مرد فکر می‌کند که زن او را مسئول مشکلش می‌داند.
۶-مرد حتی زمانی که عاشق زنی است، گاهی نیاز به عقب نشینی دارد تا دوباره بتواند صمیمی شود.

از این دست موارد که شاید برای شما عجیب بنظر برسد هنوز هم در این کتاب وجود دارد. این کتاب یکی از منابع اصلی مردم دنیا برای درک متقابل از جنس مخالف و خودشناسی است. توصیه میکنم حتمن مطالعه کنید.

بسیاری از زندگی‌ها در تمام دنیا بخاطر عدم تشخیص و درک و قضاوت‌های عجولانه به آشوب کشیده می‌شود و راهی جز جدایی را پیدا نمی‌کند. این کتاب کمک می‌کند منطقی‌تر و علمی‌تر برخورد کنیم.

معرفی کتاب “مردان مریخی زنان ونوسی” – نویسنده : دکتر جان گری

مشخصات کتاب

مترجم : حمید میرزا رضایی
ناشر : انتشارات شیرمحمدی
چاپ چهارم، ۱۳۹۷
۳۶۰ صفحه
توضیح اینکه : تصویر جلد مربوط به چاپ چهارم، ۱۳۹۷ هست.

لینک مشاهده سایر کتاب ها و منابع خودیاری

اینستاگرام ما : payamerooz@

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

مدیریت

درباره نویسنده: مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *