پیام روز شماره ۲ – خصوصیت افراد خلاق

خصوصیت افراد خلاق

مقدمه

یک خصوصیت افراد خلاق این است که هر وقت می خواهند موردی را بررسی کنند گرفتار کلیشه ها نمی شوند. آنها موضوع را از جوانب مختلف بررسی می کنند. بدون اینکه اجازه دهند شرایط موجود آنها را محدود کند یا آنها را فریب دهد.

مثل بچه ها فکر کنید.

شکی نیست که همه پیشرفت های بشر تاکنون بسیار حائز اهمیت و قابل احترام بوده است. شما نمی توانید آنها را نادیده بگیرید. اما وقتی می خواهیم موارد را بررسی کنیم می توانیم از فرمول کودکان پیروی کنیم. کودکان بدون اینکه به روابط، افراد و سایر موارد کلیشه و عرف توجه کنند کار خودشان را میکنند. آنها خودشان را در چهارچوب ها محصور نمی کنند. هر چیزی از روی زمین ببینند برمی دارند و آن را لمس و مزه می کنند. بدون توجه به ساعات استراحت بشدت سر و صدا می کنند! بدون اینکه برایشان مهم باشد، پدر و مادرشان را به اسم صدا می زنند.

موقعی که می خواهید چیزی را بررسی کنید، هرگز گرفتار کلیشه ها نشوید. از این طریق جوانب واقعی یک مسئله را بررسی می کنید و به نتیجه ای خلاقانه می رسید.

یک مثال ملموس

وضعیت امروز ایران برای مردم تقریبا غیرقابل تحمل است. البته که در کنار بدی ها پیشرفت های بزرگی هم بوده است. اما یک فرد خلاق بجای اینکه مثل اغلب افراد خود را در زندان ذهنی نشدن ها و نتوانستن ها و عصبانیت ها محصور کند به این فکر می کند که چه کار می تواند در شرایط فعلی انجام دهد. دقیقا مثل بچه ای که تازه به دنیا آمده و همه چیز برایش نو، بدون تعصب و بدون پیش داوری قبلی است. بهمین دلیل می تواند براحتی سختی های شرایط را بفهمد، برایشان راه حل پیدا کند و آنها را حل کند. وقتی هر کدام را حل کند از آنها کسب درآمد می کند.

یک خصوصیت افراد خلاق این است که مثل بچه ها از زاویه ای دنیا را می بینند که انگار برای اولین بار است آن را تجربه می کنند.

اینستاگرام ما : payamerooz@

سایر پیام روزها را از این لینک ببینید : لینک مشاهده

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

مدیریت

درباره نویسنده: مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *