بی نظمی را از ذهن خود دور کنید.

بی نظمی را از ذهن خود دور کنید

مقدمه

بی نظمی را از ذهن خود دور کنید. شاید تابحال کلمه فنگ شویی را شنیده باشید. این مربوط به هر چیزی می شود که اطراف شماست از جمله نحوه چینش دکوراسیون منزل. اگر در طراحی منزل نظم، هماهنگی بین اجزا و زیبایی وجود نداشته باشد آن خانه قابل تحمل نیست. یا در صورتی که مدتهاست یک گلدان شکسته در منزل شما منتظر است تا عوض شود اما هر روز آن را می بینید و کار به فردا می اندازید. اینها همه باعث می شوند که شما از حضور در آن وضعیت احساس بدی داشته باشید. یک مثال ملموس تر همان زمانی است که کارهای خود را منظم انجام نداده و مرتبا به روزهای بعد می سپارید. دقیقا در ذهن شما آشوب است که چرا کارتان را انجام نداده اید و همیشه حس نا تمام بودن کارها را با خود همراه دارید.

چرا بی نظمی مضر است؟!

نظم نداشتن به نوعی همان نداشتن پشتکار است. محمد حجازی می گوید : “در خاطری که نظم نباشد پیوسته طوفان است”. مرتبا از خودمان می پرسیم چرا امروز نتوانستم کارهایم را انجام دهم. فردا می دانید که باید کارهای دیروز را هم انجام دهید و این انرژی شما را کاهش می دهد. شما مرتبا از اینکه نمی توانید نقطه پایانی بر کارهای روزانه خود بگذارید ناراحتید.

چطور منظم باشیم؟

داشتن عادت های خوب آسان نیست. اما وقتی تمرین و تکرار کنیم برای مان عادی می شود و دیگر حتی به سخت بودن عادتها فکر هم نمی کنیم. چون حالا دیگر به اندازه یک عادت جدید رشد کرده ایم. ما همان چیزی هستیم که همین حالا هستیم. ما دیگر آدم گذشته نیستیم. پس به آن عادت می کنیم.

یکی از عادت های خوب برای منظم بودن، عادت برنامه ریزی است. برنامه ریزی های بلند مدت و کوتاه مدت. اهداف بزرگی که به اهداف کوچک روزانه تقسیم شده اند و برنامه روزانه شما را تنظیم می کنند. بزرگترین اشتباه انسان های بی نظم این است که فکر می کنند همه چیز در خاطرشان می ماند. ذهن ما آنقدر مشغول است که نمی تواند همه مسائل را در خود نگه دارد. باید حتمن یادداشت برداری کنید. این عادت به شما نظم می دهد و در مواقعی که فراموشی به سراغ شما می آید این لیست به شما کمک می کند بدون اتلاف وقت به برنامه برگردید.

بی نظمی را از ذهن خود دور کنید.

اینستاگرام ما : payamerooz@

سایر پیام روزها را از این لینک ببینید : لینک مشاهده

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

مدیریت

درباره نویسنده: مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *