معرفی کتاب “استراتژی اقیانوس آبی” – نویسندگان : دبلیو چان کیم و رنه مابورنیا

مقدمه

معرفی کتاب “استراتژی اقیانوس آبی” – نویسندگان : دبلیو چان کیم و رنه مابورنیا
این کتاب، کسب و کارها رو به دو گروه تقسیم میکنه. یکی رو شبیه به اقیانوس آبی و دیگری رو به اقیانوس قرمز پر از خونی تشبیه می‌کنه که رقابت خونینی در اون کسب و کارها هست و باید برای هر ذره درآمدی توی این اقیانوس قرمز باید جنگید.
اما کتاب شما رو به مسیری می‌بره تا بتونید کسب و کارهایی رو راه اندازی کنید که هیچ رقیبی نداشته باشید و براحتی کسب درآمد کنید. همونطور که روی جلد کتاب نوشته شده : “چگونه فضای بازاری بدون مدعی خلق کنیم که در آن رقابت معنایی ندارد.”

نوآوری در ارزش

نوآوری در ارزش مقوله‌ای جدا از خلاقیت و نوآوری عمومی است که میشناسیم و در این کتاب بخوبی به آن پرداخته شده است. شما باید بتوانید با خلق تقاضا کسب و کاری جدید ایجاد کنید که تابحال وجود نداشته است. بعضی کسب و کارها تلاش میکنند با کاهش قیمت یا حذف برخی مشخصات از کسب و کارشان موقعیت خرید مناسب تری برای مشتری های خود بوجود آورند. اما نوآوری در ارزش اینطور عمل نمی‌کند.

پس از ساخت کسب و کار و ورود رقبا چکار کنیم؟

پس از آن که اقیانوس آبی خود را ساختید فورا عده ای پیدا می‌شوند تا کسب و کار شما را تقلید و آن را به یک اقیانوس خونین رقابتی تبدیل کنند. اینجاست که این کتاب به شما می گوید چطور می توانید دوباره این اقیانوس آبی را با نوآوری در ارزش بازسازی کنید و خود را از اقیانوس قرمز و خونین رقابت برهانید.
اگر این کتاب را بخوانید مطمئنا دید دیگری نسبت به کسب و کارها پیدا خواهید کرد تا بتوانید بجای فست فود و غذاخوری و… مشاغلی را ایجاد کنید که شبیه یک اقیانوس آبی خالی از هر گونه رقابت خونین باشد.
توصیه می‌کنم حتما مطالعه کنید.

ضمنا میتونید از بخش ویژه ما هم دیدن کنید تا با مشاغلی این چنین آشنا شوید.

معرفی کتاب “استراتژی اقیانوس آبی” – نویسندگان : دبلیو چان کیم و رنه مابورنیا

اطلاعات کتاب

مترجم : علیرضا پورممتاز
ناشر : آریانا قلم
چاپ دوم، ۱۳۹۵
۳۱۲ صفحه

توضیح اینکه : تصویر جلد مربوط به چاپ دوم، سال ۱۳۹۵هست.

لینک مشاهده سایر کتاب ها و منابع خودیاری

اینستاگرام ما : payamerooz@

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

مدیریت

درباره نویسنده: مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *