پیام روز شماره ۳۴ : از کتاب و اینترنت همه چیز یاد بگیرید.

پیام روز شماره 34 از کتاب و اینترنت همه چیز یاد بگیرید.

لذت کتاب خوندن

منتسکیو میگه : هیچ لذتی با لذت مطالعه کتاب قابل قیاس نیست. بله درسته. امروزه اما کتاب خوندن راه های مختلف داره. شما میتونید کتاب صوتی داشته باشید. مثلا از سایت شنوتو، یا اپلیکیشن کست باکس. یا میتونید از فیدیبو کتاب ها رو بصورت pdf و قانونی با قیمت عالی خرید کنید.

عصر اینترنت

ما شانس اینو داشتیم که در عصر اینترنت حضور داشته باشیم. اینترنت یه پدیده و یه زیرساخت هست که خیلی چیزها از جمله سایتهای اینترنتی و امروز شبکه های اجتماعی هم بر بستر اون ساخته شده. اطلاعات بیشمار و در لحظه ای که ما میتونیم از اینترنت به دست بیاریم باعث میشه انسان سرعت پیشرفت بیشتری داشته باشه.

پیام روز شماره ۳۴ : از کتاب و اینترنت همه چیز یاد بگیرید.

چطور از این همه اطلاعات استفاده کنیم؟

حالا دیگه مسئله این نیست که اطلاعات نداریم، مسئله اینه که از این اطلاعات بتونیم بخوبی استفاده کنیم. گستره اطلاعات در دنیا اونقدر زیاد هست که ما نمی تونیم بهانه ای برای نتونستن بیاریم! باید بتونیم هر کاری رو می خوایم انجام بدیم. داریم به دوره ای نزدیک میشیم که هر چیزی رو فقط تصور کنیم، می تونیم به وجود بیاریم. من واقعا از بودن تو این دوره بسیار خوشحالم. پس سعی کنید از کتاب و اینترنت همه چیز یاد بگیرید.

هر سال ۲۰ تا ۳۰ تا کتاب بخونیم

شما هم شروع کنید به کتاب خوندن یا اگر مدتیه از کتاب جدا شدین دوباره وارد دنیای کتاب ها بشید. سعی کنید حتمن سالانه ۲۰ تا ۳۰ تا کتاب توصیه شده تو نقطه ضعف هاتون بخونید تا بتونید پیشرفت کنید. بله. تا وقتی نقطه ضعف هامون رو شناسایی نکنیم نمی دونیم باید چی بخونیم. البته توسعه متوازن هم باید داشته باشیم. مثلا اگه ۱۰ تا کتاب اقتصادی می خونیم باید ۲ تا کتاب جامعه شناسی هم بخونیم یا ۳ تا کتاب ادبی یا هر کتاب دیگه ای. وقتی کتاب های متنوع بخونیم، به زندگی اشراف بیشتری داریم و بزودی می تونیم بفهمیم که انگار تمام کتاب ها یه اشتراکاتی با هم دارن و این یعنی اشراف بیشتر به زندگی.

پیام روز شماره ۳۴ : از کتاب و اینترنت همه چیز یاد بگیرید.

اینستاگرام ما : payamerooz@

سایر پیام روزها را از این لینک ببینید : لینک مشاهده

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

مدیریت

درباره نویسنده: مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *